Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
ZAPLANUJ PODRÓŻ
Sonda

Od kilku tygodni Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. prowadzi akcję informacyjną pod hasłem "Coolturalny pasażer". Czy możesz o sobie powiedzieć, że zachowujesz się jak "Coolturalny pasażer"?

Serwis MZK odwiedziło: 1361277

Miliony na modernizację transportu miejskiego

Miliony na modernizację transportu miejskiego

W środę 28 czerwca w Ministerstwie Rozwoju zostały podpisane umowy o dofinansowanie projektów w ramach systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dotacja dla Gorzowa na ekologiczny i nowoczesny transport miejski wynosi prawie 159 mln zł.
 
- Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ciągu najbliższych kilku lat zostanie zbudowana nowa trasa tramwajowa, która skomunikuje osiedle Górczyn z centrum miasta – powiedział prezydent Jacek Wójcicki. - Zakupimy nowe tramwaje, zmodernizujemy torowiska, wprowadzimy system informacji pasażerskiej i monitoringu – dodał prezes MZK Roman Maksymiak.

Dwie umowy

 
Program „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim” ma wartość 199 276 871 zł. Dzięki dotacji z Unii Europejskiej, a umowę w tej sprawie podpisali w środę w Warszawie prezydent Jacek Wójcicki i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol, dofinansowanie wyniesie 84 374 394 zł.
 
W ramach tego programu na zakup tramwajów i infrastruktury technicznej potrzeba 122 475 966 zł. Dotacja z UE wyniesie 74 624 518 zł. Umowę w tej sprawie podpisali prezes gorzowskiego MZK Roman Maksymiak i dyrektor CUPT Przemysław Gorgol.
 
Gorzów na wprowadzenie nowoczesnego transportu miejskiego potrzebuje 321 752 837 . Dofinansowanie unijne, dzięki podpisanym w środę umowom, wynosi 158 998 912 zł.
 
tramwaje
 
Nowa linia, nowe tramwaje
 
- To bardzo ważny dzień dla gorzowskiego transportu publicznego. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ciągu najbliższych kilku lat zostanie zbudowana nowa trasa tramwajowa, która skomunikuje osiedle Górczyn z centrum miasta – powiedział prezydent Gorzowa.
 
tramwajeNowa linia tramwajowa będzie biegła ulicami: Piłsudskiego, Górczyńską oraz Okulickiego do skrzyżowania z Szarych Szeregów.
 
Zostaną zmodernizowane istniejące torowiska wraz z przebudową dróg na ulicach: Kostrzyńskiej, Sikorskiego, Dworcowej, Warszawskiej, Walczaka i Chrobrego. Ponadto zostanie zakupiony i wdrożony system informacji pasażerskiej i monitoringu.
 
 
Emilia Cepa, Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
 
 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością