Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
ZAPLANUJ PODRÓŻ
Sonda

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. obecnie na stanowisku kierowcy autobusu zatrudnia 27 kobiet. W najbliższych miesiącach grupa ta powiększy się do 37 kobiet. Co sądzisz o zatrudnianiu kobiet na stanowisku kierowcy?

bardzo dobry pomysł, jak wiadomo kobieta łagodzi obyczaje, - 19.8%
kobiety są mniej konfliktowe od mężczyzn, - 7.6%
zdecydowanie lepiej autobusy prowadzą Panowie, - 13.9%
nie ma różnicy pomiędzy prowadzeniem autobusu przez kobietę i mężczyznę - 41.6%
bezpieczniej czuje się w autobusie prowadzonym przez mężczyznę, - 17.2%
Serwis MZK odwiedziło: 1280703

Pierwsza pomoc - to takie ważne!

pierwsz-pomoc 2017

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. od kilku lat realizuje szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników zatrudnionych w firmie. Szkolenia te prowadzone są przez wykwalifikowanego czynnego ratownika medycznego i składają się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej.


Czy takie szkolenia przydają się w życiu codziennym? Bez zastanowienia mówimy, że tak a idealny przykład tego miał miejsce 6 marca 2018 r. na terenie siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.. Po zakończonej pracy jeden z naszych pracowników podczas oddawania kluczy na portierni stracił przytomność w wyniku zawału serca. Z pomocą swojemu koledze pośpieszył drugi pracownik, który udzielił mu pierwszej pomocy oraz przeprowadził reanimację, aż do momentu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego, ponieważ funkcje życiowe zaczęły zanikać. Według opinii lekarza tylko dzięki przeprowadzonej reanimacji udało się uratować życie ludzkie. Warto również nadmienić, iż nie był to pierwszy przypadek, w którym ten konkretny pracownik uratował życie ludzkie. Kilka lat temu prowadząc tramwaj zauważył na przystanku leżącą nieprzytomną osobę i w tym przypadku również rozpoczął resuscytacje krążeniowo – oddechową i wtedy również się udało.


Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. jest dumny z faktu, iż umiejętności zdobyte przez pracowników Spółki podczas szkoleń z pierwszej pomocy są wykorzystywane przez nich i przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia.

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością