Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
ZAPLANUJ PODRÓŻ
Sonda

Od kilku tygodni Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. prowadzi akcję informacyjną pod hasłem "Coolturalny pasażer". Czy możesz o sobie powiedzieć, że zachowujesz się jak "Coolturalny pasażer"?

tak, - 78.4%
nie. - 21.6%
Serwis MZK odwiedziło: 1403867

Wózek w komunikacji miejskiej

Wsiadając do pojazdu komunikacji miejskiej z wózkiem, w którym znajduje się dziecko wiele razy każdy z nas zastanawia się jak prawidłowo ustawić wózek, żeby dziecko było najbardziej bezpieczne. Na to pytanie odpowiedź znaleźli pracownicy MPK Poznań Sp. z o.o. , naukowcy z Politechniki Poznańskiej i strażacy ze Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej w Poznaniu. W autobusie i tramwaju przeprowadzili badania, które miały zmierzyć zachowanie wózka i dziecka jako pasażera w sytuacji gwałtownego hamowania pojazdu.

Poniżej prezentujemy krótki przewodnik opracowany przez MPK Poznań Sp. z o.o., który zawiera szczegółowe wyniki przeprowadzonych badań:

pdfWózek w komunikacji miejskiej - PRZEWODNIK6.85 MB07/03/2014, 10:02

 

Poniżej prezentujemy filmy, które odpowiedzą na pytanie „JAK NIE USTAWIAĆ WÓZKA W POJAZDACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ?”:

  

 

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością