Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
ZAPLANUJ PODRÓŻ
Sonda

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. obecnie na stanowisku kierowcy autobusu zatrudnia 27 kobiet. W najbliższych miesiącach grupa ta powiększy się do 37 kobiet. Co sądzisz o zatrudnianiu kobiet na stanowisku kierowcy?

bardzo dobry pomysł, jak wiadomo kobieta łagodzi obyczaje, - 19.8%
kobiety są mniej konfliktowe od mężczyzn, - 7.6%
zdecydowanie lepiej autobusy prowadzą Panowie, - 13.9%
nie ma różnicy pomiędzy prowadzeniem autobusu przez kobietę i mężczyznę - 41.6%
bezpieczniej czuje się w autobusie prowadzonym przez mężczyznę, - 17.2%
Serwis MZK odwiedziło: 1280712

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zastępczej od 21 maja 2018 r.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, iż od dnia 21 maja 2018 r. (poniedziałek) w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Kostrzyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Tartaczna do skrzyżowania z ul. Nad Wartą wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

 - Linia zastępcza „T1” kursować będzie na skróconej trasie Silwana – Plac Słoneczny – Silwana.

- Na trasie Orląt Lwowskich – Kostrzyńska-MZK – Orląt Lwowskich ulicami: Konstytucji 3 Maja – Myśliborska - Dobra uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa „T4”.

Mapka 1

- Linie autobusowe nr 106, 115, 119, 120 będą rozpoczynać i kończyć trasę na przystanku Kostrzyńska-MZK zamiast na pętli Wieprzyce (przy ul. Warzywnej).

 

- Linia nocna nr 501 w kierunku pętli Ustronie kursować będzie od przystanku Kostrzyńska-MZK ulicami Kostrzyńska, Dobra, Myśliborska, Konstytucji 3 Maja i od przystanku Zakład Energetyczny powróci na stałą trasę. Z Ustronia w kierunku przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku AWF trasa nie ulegnie zmianie a następnie ulicami Konstytucji 3 Maja, Myśliborska, Dobra i Kostrzyńska.

 

Mapka 2

 

- Linia nocna nr 502 w kierunku pętli Zagrodowa/Strażacka kursować będzie od przystanku Kostrzyńska-MZK ulicami Kostrzyńska, Dobra, Myśliborska, Olimpijska, 11 Listopada i od przystanku Żelazna powróci na stałą trasę. Z Zawarcia w kierunku przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku Muza trasa bez zmiany, dalej ulicami Olimpijska, Myśliborska, Dobra i Kostrzyńska.

 

Mapka 3

 

- Linia nocna nr 504 w kierunku pętli Zagrodowa/Strażacka kursować będzie od przystanku Kostrzyńska-MZK ulicami Kostrzyńska, Dobra, Myśliborska, Olimpijska, 11 Listopada i od przystanku Pl. Słoneczny powróci na stałą trasę. Z Zawarcia w kierunku przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku Pl. Słoneczny trasa jazdy bez zmiany, a następnie ulicami 11 Listopada, Olimpijska, Myśliborska, Dobra i Kostrzyńska. Dla linii nr 502 i 504 jadących w kierunku pętli Zagrodowa/Strażacka zostanie uruchomiony przystanek przy ul. Olimpijska w rejonie skrzyżowania z ul. Słoneczna.

 

Mapka 4

 

- Linia nocna nr 503 w kierunku pętli Piaski od przystanku Kostrzyńska-MZK kursować będzie ulicami Kostrzyńska, Dobra, Myśliborska i na przystanku Alejki powróci na stałą trasę. Z Piasków w kierunku przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku Rondo Myśliborskie trasa bez zmiany, następnie ulicami Myśliborska, Dobra i Kostrzyńska. Kursy wykonywane  w soboty, niedziele i święta od przystanku Orląt Lwowskich rozpoczną trasę na przystanku Jagiełły.

 

Mapka 2

 

- Linia nocna nr 505 w kierunku pętli Piaski od przystanku Kostrzyńska-MZK kursować będzie ulicami Kostrzyńska, Dobra, Myśliborska, Konstytucji 3 Maja i od przystanku AWF powróci na stałą trasę. Z Piasków w kierunku przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku AWF trasa bez zmiany, dalej ulicami Konstytucji 3 Maja, Myśliborska, Dobra i Kostrzyńska. Kursy wykonywane w soboty, niedziele i święta do przystanku Orląt Lwowskich od przystanku Rondo Kosynierów Gdyńskich pojadą do przystanku Jagiełły i tam zakończą trasę.

 

Mapka 2

 

 -Zawieszone zostanie kursowanie linii nr 402 i 403.

 

Autobusy wyżej wymienionych linii zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach zlokalizowanych przy ich trasach. Dodatkowo zostaną uruchomione przystanki Wieprzyce przy ul. Kostrzyńska w rejonie nieczynnej pętli tramwajowej. Najdogodniejszym miejscem na przesiadkę z linii zastępczej T 1 na linie zastępcze T 2 i T 4 i odwrotnie jest węzeł przesiadkowy obejmujący przystanki Zakład Energetyczny i Orląt Lwowskich.

 

Jednocześnie infromujemy, iż zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków "Tartaczna" w obu kierunkach (przy ul. Kostrzyńskiej) oraz przystanku znajdującego się na pętli "Wieprzyce" (przy ul. Warzywnej).

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością