Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
Drukuj

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. przypomina, iż od dnia 1 października 2019 r. (wtorek) wprowadzony zostanie w pojazdach komunikacji miejskiej tzw. ciepły guzik.

Funkcja tzw. ciepłego guzika pozwoli na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury- latem pozwoli bardziej efektywnie działać klimatyzacji, natomiast w okresie jesienno-zimowym będzie zapobiegała nadmiernemu wychładzaniu wnętrza pojazdu przyczyniając się zdecydowanie do poprawy komfortu w pojazdach.

W chwili obecnej Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. eksploatuje 89 autobusów. Z pośród tych 89 autobusów 81 wyposażonych jest w tzw. ciepły guzik, natomiast 8 autobusów takiej funkcji nie posiada. W przypadku autobusów, które posiadają tzw. ciepły guzik zostały one oznakowane specjalnymi naklejkami z zewnątrz oraz wewnątrz. W przypadku autobusów, które nie posiadają funkcji tzw. ciepłego guzika (autobusy o nerach bocznych 609, 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616) otwieranie drzwi będzie odbywało się jak do tej pory, czyli przez kierowcę autobusu.

Jeśli chodzi natomiast o autobusy posiadające funkcję tzw. ciepłego guzika to w tym przypadku można je podzielić na dwie grupy:

- grupa I autobusy posiadające tzw. ciepłe guziki przy wszystkich drzwiach, zarówno pierwszych, drugich jak i trzecich, są to autobusy MAN Lion’s City o numerach bocznych od 598 do 608, następnie MAN Lion’s City o numerach bocznych od 634 do 648, autobusy MAN Lion’s City LL (15-metrowe) o numerach bocznych od 651 do 654 oraz autobusy hybrydowe (z charakterystycznym garbem na dachu) o numerach bocznych od 655 do 660,

- grupa II autobusy posiadające tzw. ciepłe guziki tylko przy drzwiach drugich i trzecich. W tym przypadku drzwi pierwsze będą otwierane we dalszym ciągu przez kierowcę autobusu a drugie i trzeci przez pasażerów z wykorzystaniem tzw. ciepłego guzika. Do tej grupy zaliczają się następujące autobusy: MAN Lion’s City LL (15-metrowe) o numerach bocznych od 617 do 622 oraz o numerach bocznych 649 i 650, autobusy Solaris Urbino 12 o numerach bocznych od 526 do 556 oraz autobusy Solaris Urbino 12 (IV generacji) o numerach bocznych od 624 do 633.

W pierwszych tygodniach działania kierowcy będą zwracali szczególną uwagę i w razie potrzeby otworzą drzwi. Prosimy jednak pasażerów, którzy widzą kogoś kto ma problem z otwarciem drzwi przyciskiem o życzliwość i udzielenie pomocy takiej osobie.

PODSTAWOWE ZASADY DOTYCZĄCE CIEPŁEGO GUZIKA:

cieply-guzik-monitor-1920x1080