Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
Sonda
Od kilku lat istnieje możliwość zakupu biletu okresowego za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym, w związku z tym chcielibyśmy dowiedzieć się dlaczego nie są Państwo zainteresowani korzystaniem z takiej formy dystrybucji biletów?

Serwis MZK odwiedziło: 5298896

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. w imieniu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego informuje, iż od dnia 1 stycznia 2021 r. zmianie ulegnie obsługa komunikacyjna środkowej i południowej części gminy Bogdaniec oraz ul. Kostrzyńskiej na odcinku od skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej, Warzywnej i Dobrej do granicy administracyjnej miasta Gorzowa Wlkp.
W związku z rozpoczęciem świadczenia usług transportu zbiorowego w południowej części gminy Bogdaniec przez przewoźnika prywatnego - firmę Argos, z dniem 1 stycznia 2021 r. likwidacji ulegną linie autobusowe 106, 115 oraz 120 których obsługa realizowana była dotychczas przez Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.

W celu zapewnienia ciągłości skomunikowania zachodniej części dzielnicy Wieprzyce leżącej w obrębie Drogi Wojewódzkiej nr 132 i ulicy Kostrzyńskiej na odcinku od pętli tramwajowej Wieprzyce do granic Miasta zostanie wydłużona trasa linii miejskiej 119. Nowa trasa linii przedstawia się następująco (w nawiasach kursywą podano nowe przystanki):

CHRÓŚCIK INNEKO (CHRÓŚCIK) – Małyszyńska (Chróścik INNEKO, Chróścik) (kursy wariantowe przez przystanek Borne Furniture, pętlę (lub od pętli: K-SSSE Małyszyńska) i ponownie przez przystanek Borne Furniture) – Złotego Smoka (Mosiężna, TPV, Metalowiec) – Szczecińska (Małyszyn Wielki) – Dobra (Małyszyn, Artylerzystów, Dobra SP-12) – Warzywna – nawrót na pętli Wieprzyce wraz z zatrzymaniem na przystanku – Warzywna (Wieprzyce) – Kostrzyńska (Dąbroszyńska – przystanek na żądanie, Witnicka – przystanek na żądanie) – nawrót na wschodnim rondzie węzła S3 Gorzów Zachód – Kostrzyńska (Witnicka – zmiana charakteru przystanku na stały, Dąbroszyńska - zmiana charakteru przystanku na stały, Kostrzyńska-MZK – przystanek końcowy na peronie tramwajowym) – KOSTRZYŃSKA-MZK

KOSTRZYŃSKA-MZK – Kostrzyńska (Kostrzyńska-MZK – przystanek na wjeździe do MZK dla linii nocnych, Dąbroszyńska – przystanek na żądanie, Witnicka – przystanek na żądanie) – nawrót na wschodnim rondzie węzła S3 Gorzów Zachód - Kostrzyńska (Witnicka – zmiana charakteru przystanku na stały, Dąbroszyńska - zmiana charakteru przystanku na stały) – Warzywna – nawrót na pętli Wieprzyce wraz z zatrzymaniem na przystanku – Warzywna (Wieprzyce) – Dobra (Dobra SP-12, Artylerzystów, Małyszyn) – Szczecińska (Małyszyn Wielki) – Złotego Smoka (Metalowiec, TPV, Mosiężna) – Małyszyńska (kursy wariantowe przez przystanek Borne Furniture, skrócone do pętli lub wykonywane przez pętlę K-SSSE Małyszyńska oraz ponownie przez przystanek Borne Furniture) (Chróścik, Chróścik INNEKO) – CHRÓŚCIK (CHRÓŚCIK INNEKO)

Autobusy linii 119 zawracać będą na wschodnim rondzie węzła S3 „Gorzów Zachód''. Po wykonaniu manewru dojeżdżać będą do przystanku Witnicka zlokalizowanego w zatoczce za skrzyżowaniem z odnogą ulicy Kostrzyńskiej prowadzącą do siedziby firmy Poznachowski.

Przejazdy pojazdami firmy Argos odbywać się będą na podstawie odrębnej taryfy biletowej ustalonej między przewoźnikiem oraz gminą Bogdaniec (zarówno poza granicami miasta jak i w obrębie ul. Kostrzyńskiej).
Ponadto zmianie ulegną trasy linii obsługujących miejscowości Racław i Stanowice. Od 1 stycznia 2021 trasy linii 129 i 131 zostaną skrócone do Lubna. Wydłużona zostanie trasa linii 130 do pętli Stanowice (przy czym modyfikacja trasy związana dotyczy kursów realizowanych do tej pory do pętli w Racławiu) oraz kursu na linii 101 w dni robocze o godz. 15:05 z pętli Śląska Pole Golfowe do Racławia wraz z kursem powrotnym.

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością