Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
Sonda
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. planuje wznowienie otwierania drzwi przez pasażerów tj. uruchomienie "ciepłego guzika". Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

Serwis MZK odwiedziło: 6794723

Komunikacja miejska w Gorzowie Wielkopolskim zmienia się bardzo dynamicznie i diametralnie. Taką właśnie diametralną zmianą będzie ponowne uruchomienie trakcji tramwajowej po trwającej prawie trzy lata przerwie. Przez ten okres każdy z użytkowników ruchu drogowego zdążył już odzwyczaić się od współdzielenia przestrzeni drogowej z tramwajem. Faktem jest to, iż mimo, że jesteśmy ciekawi tego jak będzie wyglądała trakcja tramwajowa po gruntownej modernizacji to budzi się w nas pewien niepokój. Niepokój ten pojawia się zwłaszcza wśród kierowców, ponieważ to oni od nowa będą musieli nauczyć się współdzielić przestrzeń drogową z tramwajem. Powrót tramwaju do ekosystemu miasta to pojawienie się nowego „drogowego drapieżnika” – dużego, masywnego, inteligentnego, szybkiego i cichego, który może pojawić się znienacka i oczekuje od pozostałych użytkowników ruchu drogowego aby ustąpili mu pierwszeństwa. Należy pamiętać o tym, że tramwaju nie należy się bać ponieważ będzie on przyjazny dla pozostałych użytkowników ruchu drogowego i należy przypomnieć sobie jak współdzielić z nim ekosystem miasta.

tramwaj

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością