Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
Drukuj

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, iż od dnia 19 czerwca 2020 r. (piątek) włączamy klimatyzacje w posiadających ją autobusach. W związku z faktem, iż w związku z otrzymaniem w dniu dzisiejszym tj. 18.06.2020 r. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, który zezwala na włączenie klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej pod warunkiem zapewnienia następujących wytycznych.
1. Przed rozpoczęciem użytkowania w systemach muszą zostać wymienione wszystkie filtry a sam system musi zostać poddany dodatkowo dezynfekcji.
2. Powinna zostać utrzymana ciągła praca tych systemów.
3. Systemy powinny podlegać okresowym kontrolom czystości oraz sprawności całych systemów.
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. jest w stanie sprostać wytycznym Głównego Inspektora Sanitarnego i od dnia 19.06.2020 r. (piątek) włączymy systemy klimatyzacji w pojazdach.
W dalszym ciągu codziennie autobusy poddawane są dezynfekcji oraz w cyklu co 4-5 dni poddawane są ozonowaniu.
Pamiętajmy o tym, iż działający system klimatyzacji jest w stanie obniżyć temperaturę w pojeździe o 3 – 5 stopni Celsjusza, wpływ na to ma otwieranie drzwi pojazdu co przystanek, co sprawia że do pojazdu wpada gorące powietrze.
Na koniec przypominamy pasażerom o obowiązku zakrywania nosa i ust w pojazdach komunikacji miejskiej.