Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
ZAPLANUJ PODRÓŻ
Sonda

Od kilku tygodni Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. prowadzi akcję informacyjną pod hasłem "Coolturalny pasażer". Czy możesz o sobie powiedzieć, że zachowujesz się jak "Coolturalny pasażer"?

tak, - 78.4%
nie. - 21.6%
Serwis MZK odwiedziło: 1425415

Zamknięcie ul. Staszica od 13 listopada 2018 r.

 

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa Wlkp. informuje, iż we wtorek (13 listopada 2018 r.) rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Staszica. Wykonawca przystąpi do frezowania starej i układania nowej nawierzchni jezdni oraz regulacji urządzeń.

W ramach powyższego nastąpi zamknięcie ul. Staszica na całej jej długości tj. od ul. Marcinkowskiego do ul. Fredry. Wyznaczone zostaną następujące objazdy:

- z ul. Fredry (od strony ul. Słowiańskiej) do ul. Marcinkowskiego przez ul. Matejki

- z ul. Marcinkowskiego (od strony ul. Broniewskiego) do ul. Fredry również przez ul. Matejki

Ponadto w celu ułatwienia dojazdu do ul. Cieszkowskiego, która stanie się drogą bez przejazdu, nastąpi wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Długosza na odcinku od ul. Marcinkowskiego do ul. Cieszkowskiego. Na tym odcinku będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów.

            Wykonawca robót zadeklarował, że w miarę możliwości będzie udostępniał dojazd mieszkańcom do budynków, które nie posiadają alternatywnego dojazdu niż ul. Staszica. Zaznaczył jednak, że będą momenty, gdzie kategorycznie mieszkańcy nie będą mogli poruszać się tą ulicą (np. przy frezowaniu oraz przy układaniu masy).

Nastąpią również zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej:

- linie 100, 124 od przystanku Matejki pojadą ul. Matejki do ul. Marcinkowskiego, dalej ul. Marcinkowskiego do pętli Os. Staszica,

- linie 101, 136 od przystanku Matejki pojadą ul. Matejki do ul. Marcinkowskiego, dalej ul. Marcinkowskiego do ul. Myśliborskiej gdzie nastąpi powrót na stałą trasę,

- linia 137 od przystanku Długosza pojedzie ul. Fredry do ul. Matejki, dalej ul. Matejki do ul. Marcinkowskiego, następnie ul. Marcinkowskiego do ul. Myśliborskiej gdzie od przystanku Rondo Myśliborskie nastąpi powrót na stałą trasę,

- linia 503 od przystanku Alejki pojedzie ul. Marcinkowskiego do Matejki, następnie ul. Matejki gdzie od przystanku Matejki gdzie nastąpi powrót na stałą trasę.

 

Trasy powrotne będą przebiegały odwrotnie w stosunku do powyżej podanych tras. Na trasach objazdowych będą obowiązywały wszystkie przystanki oraz dodatkowo wyznaczony zostanie przystanek przy ul. Matejki (przed skrzyżowaniem z ul. Marcinkowskiego) Marcinkowskiego. Dla wyżej wymienionych linii zawieszone będą przystanki Fredry (nie dotyczy linii 137), Staszica, Pegaz (dotyczy linii 101, 136, 137, 503).

Utrudnienia potrwają ok. 10 dni. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie tymczasowe.

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością